Rozstrzygnięcie konkursu

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

 Rozstrzygnięcie konkursu 

„ Ach, co to był za ślub !”

Konkurs na najstarszą fotografię ślubną ogłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic oraz społeczność naszej szkoły przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Cieszył się dużą popularnością.

Wpłynęło ponad 70 fotografii ślubnych oraz weselnych. Do ostatniej chwili uczniowie, jak również mieszkańcy Rudołowic przynosili zdjęcia ze ślubów i wesel.  Najstarsza fotografia pochodzi z 1918 roku. Sporo zdjęć powstało w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, są też z lat okupacji. Najliczniejszą grupę reprezentują fotografie z lat pięćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Niektóre przyniesione zdjęcia układały się w wielopokoleniowe historie rodzinne. Przedstawiały śluby pradziadków, dziadków, rodziców oraz dzieci. Opowiadały o trendach w modzie, zasobności rodziny, przedstawiały gości i obrzędy weselne.  Porównując kilka pokoleń możemy dostrzec uderzające podobieństwa w wyglądzie zewnętrznym dziedziczone po przodkach w danym rodzie , bo przecież porównujemy różne pokolenia, ale postacie na zdjęciach przedstawiają osoby w tym samym przedziale wiekowym.

Z prawdziwą przyjemnością ze zgromadzonych materiałów przygotowaliśmy wystawę. Osoby, które podzieliły się swoją historią wyróżniliśmy nagrodami. Te rodzinne pamiątki są bezcenne. Nie chodzi tu o ich wymiar materialny, ale przede wszystkim o ich wartość sentymentalną, dlatego komisja postanowiła nie przyznawać żadnych lokat i miejsc w tym konkursie. Ufundowane nagrody stanowią formę podziękowania za zaangażowanie i chęć dzielenia się swoimi historiami rodzinnymi.

Nagrody otrzymali:

 1. Bartosz Wojdyło – za najstarszą pamiątkę zdjęcie z 1918 r.
 2. Kamil  Kowalik   - wielopokoleniowe zdjęcia- najstarsze z 1927 r.
 3. Monika Kozdrój – wielopokoleniowe zdjęcia – najstarsze z 1938 r.
 4. Małgorzata Kiełt – zdjęcie rodzinne z 1930 r.
 5. Gabriela Zygmunt – wielopokoleniowe zdjęcia rodzinne
 6. Patryk Gilarski
 7. Kamil Łanda,
 8. Maciej Guziak
 9. Kornelia Goch
 10. Arkadiusz Szczepanik
 11. Przemysław Fiałek,
 12. Remigiusz Zygmunt,
 13. Kamila Adamczuk,
 14. Gabriela Winiarska
 15. Kamil Kucab
 16. Karolina Brodacka,
 17. Kamil Wota

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top