Nasza Wieś Najpiękniesza

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

  

 

 

"NASZA WIEŚ NAJPIĘKNIEJSZA"

Pod takim hasłem na przełomie lipca i sierpnia Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic realizowało projekt w ramach programu „Pożyteczne wakacje 2012„ finansowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Głównym założeniem programu było zorganizowanie zajęć wakacyjnych dla grupy dzieci i młodzieży połączone z działaniami zmierzającymi do poprawy estetyki wsi i jej okolic. W ramach zaplanowanych działań prowadzono prace porządkowe na miejscowym cmentarzu, odnowiono otoczenia zabytkowych grobów, uporządkowano teren wokół kapliczki św. Agaty oraz Krzyża na Zarudziu. Obok prac typowo porządkowych prowadzono również prace nasadzeniowe: w centrum wsi utworzono zieloną rabatę, posadzono nowe sadzonki drzew w tym w alei jesionowej biegnącej do zabytkowego dworu Dembińskich. Uczestnicy projektu obok prac fizycznych mogli wziąć udział również w rajdzie rowerowym, którego trasa biegła przez sąsiednie miejscowości w tym Czelatyce, Rokietnicę, Boratyn, Chłopice i Jankowice. Ostatnim dzień projektu związany był z zmaganiami sportowym podczas Rudołowickich Biegów Terenowych. W biegach udział wzięli zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mieszkańcy. Dla wszystkich  przygotowano gry i zabawy oraz liczne konkursy w tym plastyczny, którego głównym tematem było odpowiednie traktowanie psów i zwierząt domowych. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za nieocenioną pomoc. Zapraszamy również do obejrzenia foto - relacji

 

"NASZA WIEŚ NAJPIĘKNIEJSZA"

FOTORELACJA 

   

 

 


 

 

 

 

 

 

NAPISALI O NAS  - GOŚCINNY BLOG -

 "JEST TAKA WIEŚ"

"HISTORIA KSIĄG METRYKALNYCH PARAFII W RUDOŁOWICACH"

 

 

 

fota1 

DODANO

11 lutego 2012r.

dodano- Dzień Babci i Dziadka

 

02 stycznia 2012r.

dodano- Szopka Stryka Mroza

więcej zdjęć na - Szopka Stryka Mroza.strefa.pl

 

17 grudnia 2011r.

dodano- Światełko Betlejemskie "Z Betlejem do Betlejem" 17.12.2011

więcej zdjęć z przekazania Światełka Betlejemskiego

kolęda śpiewana przez kolędników "Z KANTYCZKI KOLĘDNIKA" -widoczna  po zalogowaniu

 

30 listopad 2011r.

dodano- wystawa DWORKI I PAŁACE OKOLIC PRUCHNIKA

 

26 listopad 2011r.

dodano- Menu poświęcone gen. dyw. Kazimierzowi Gilarskiemu

- strona

- ku pamięci

- odsłonięcie tablicy

 

22 listopad 2011r.

dodano- duszpasterze parafii w Rudołowicach

dodano- Prezentację streszczającą uroczystość "Katyń... ocalić od zapomnienia"

 

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top