Światełko Betlejemskie 2011

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

 

SzanowniPaństwo,

mieszkańcy przysiółka Betlejem,

miejscowości Rudołowice i okolic.

 

 

POLECAMY STRONĘ WTG z Jarosławia znajdziecie tam Państwo relację ze spotkania w Betlejem jak również galerię zdjęć

 

Z wielką radością pragniemy poinformować że wzorem lat ubiegłych ...my ludzie dobrej woli...przyniesiemy Wam w grudniową noc 17 dnia tego miesiąca Betlejemski ogień zapalony w grocie Narodzenia Pana Jezusa. Ogień ten symbolizuje miłość, nadzieję i radość. Już po raz 12 dostarczymy Wam mieszkańcy tego podkarpackiego „Betlejem” o którym w okresie świąt eksponują media, zyskując rozgłos i uznanie w kraju i za granicą.

W tę grudniowa noc podejmiemy wezwanie i trudy przejścia 15 km odcinka

z Jarosławia przez Cieszacin Wielki, Mokrą i Zmyślówkę, by przybliżyć Wam ciepło świątecznej atmosfery. Idziemy z tym ogniem choć nam nikt nie każe, niesiemy go tym wszystkim którzy na niego czekają, bo to jest zwykły gest ludzkiej życzliwości skierowany do długiego człowieka. Żywimy nadzieję że po naszej śmierci nasze dzieci poniosą go do Waszych domów. Ogień ten przecież przyjmują różni ludzie, organizacje i stowarzyszenia, by rozświetlały mroki ciemności nocy wigilijnej.

Przyjdziemy jak zwykle o godz. 20.00 z kolędą na ustach ...do szopy hej pasterze…

jak przystało na kolędników ( oznaką będą odgłosy petard) i zgromadzimy się przy żłóbku w szopce betlejemskiej, którą wzorem ubiegłych lat zbijemy z prostych desek społeczną pracą w sobotę 10 grudnia 2010 r. koło słupa trakcyjnego. Prosimy Was Wasze rodziny i znajomych z Rudołowic i okolicznych wsi do wzięcia udziału w tym spotkaniu z jarosławskimi kolędnikami-turystami by wspólnie pokolędować Bożej Dziecinie. Zabierzcie ze sobą lampy naftowe, znicze lub kaganki by odpalić ten szczególny ogień, którego światło rozświetli mroki ciemności oczekiwania Adwentowego na przyjście Pana w Waszych sercach i domach. Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza, podzielimy się białym opłatkiem, złożymy sobie życzenia jak każe tradycja i dobre wychowanie. Zaśpiewamy wspólnie przy ognisku tradycyjne kolędy Bożej Dziecinie.

W naszej grupie nie będzie profesjonalnych aktorów ale jarosławscy turyści miłujący przyrodę i dobroć Boga, przewodnicy turystyczni i ratownicy GOPR w różnym przedziale wiekowym o różnych specjalnościach i zawodach. Pod przebraniem wystąpią osoby biblijne: Maryja, Józef, Aniołowie, pasterze różnych profesji, diabły, śmierć, wół, trzej królowie, oraz grupa kolędników. W grupie tej obecny będzie chytry Żyd, Nowy i Stary Rok, Mikołaj z prezentami oraz biblijny osioł.

Miło mi donieść że zaproszenie do wzięcia udziału w tym szczególnym rodzaju „spektaklu na świeżym powietrzu” przyjęła TV 3 Rzeszów, Wójt Gminy Roźwienica i Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Ludowych "FAMILIA" , Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji, lokalne czasopisma. Wyrażam nadzieję że nas nie zawiedziecie i stawicie się o odpowiedniej porze dnia i godzinie.

Jacek Hołub – Jarosław os. K. Pułaskiego 12/7 kom. 502338847

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top