DWORKI I PAŁACE OKOLIC PRUCHNIKA

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

 

17 listopada 2011r. w „Galerii pod Gontem” w Pruchniku odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „DWORKI I PAŁACE OKOLIC PRUCHNIKA”. Nazwa wiąże się z tematyką zdjęć, które przedstawiają architekturę dworków i pałaców usytuowanych w Zarzeczu, Rudołowicach, Roźwienicy, Tyniowicach, Więckowicach, Pruchniku, Hawłowicach, Rokietnicy i Boratynie.

Autorami prac są: Agnieszka Kałużny, Leszek Daft, Małgorzata Kiper-Tomaszewska. Komentarz historyczny do zdjęć napisała Pani Maria Gwizdała.

W wernisażu udział wzięli zaproszeni goście - prof. dr hab. Józef Półćwiartek z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Tomasz Wywrót i Agnieszka Wilczyńska z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Mariusz Baran Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudołowicach, Tomasz Stec V-ce Prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic oraz członkowie SMZP i mieszkańcy Pruchnika.

Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej Aleksandra Wdowik wprowadziła uczestników w tematykę wernisażu. Wystawę otworzyła Pani Halina Wojdyło Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Fotografie można oglądać w „Galerii pod Gontem” w Pruchniku do końca grudnia 2011roku.

Organizatorem wystawy jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top