prace na cmentarzu - podsumowanie 2020

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator
   
 Na Cmentarzu Parafialnym w Rudołowicach zakończyły się prace konserwatorskie przy remoncie kolejnych zabytkowych nagrobków.
W tym roku Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic odnowiło kolejnych pięć nagrobków na cmentarzu rzymskokatolickim w Rudołowicach. Są to pomniki: Michała Koby, Aleksandra Juźwika, Michała Szczekota, Anny i Franciszka Król oraz jeden nagrobek nie posiadający inskrypcji.
     Od początku działalności Stowarzyszenia łącznie udało się odrestaurować 15 zabytkowych nagrobków. Koszty renowacji nagrobków zostały pokryte z funduszy zebranych podczas kwest, datków pochodzących od osób prywatnych oraz funduszy pozyskanych ze środków zewnętrznych.
 
     W tym roku ze względów bezpieczeństwa i w związku z panującą pandemią zbiórka publiczna jest planowana w nieco innej formie. Puszka na datki zostanie umieszczona w Kościele Parafialnym w Rudołowicach w dniach od 1-5 listopada 2020 r. Ponadto istnieje możliwość włączenia się w tegoroczną kwestę wpłacając wolne datki przelewem na podany niżej numer konta:
38 9108 0006 0000 0006 6934 0001 z dopiskiem „VIII kwesta”.
Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i złożone datki oraz zapraszamy serdecznie do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej kweście.
 
 
For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top