Zawody sportowo- pożarnicze

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

                W naszej miejscowości w dniu 10 lipca 2016 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, zawody te są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, mobilizują również Druhów do stałego doskonalenia umiejętności.  W zawodach udział brały wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, oprócz tego dwie jednostki tj. OSP Rudołowice i OSP Wola Węgierska wystawiły drużyny żeńskie.
                Na tego roczne zawody uchwałą Zarządu Oddziału Wojewódzkiego wróciła konkurencja „MUSZTRA” i od niej rozpoczęto zawody. Konkurencja ta mimo, że jej wynik nie był brany pod uwagę przy kwalifikacji ogólnej wywołała sporo emocji, zarówno wśród startujących jak i kibiców. Ostatecznie najlepiej z wykonaniem musztry poradziła sobie jednostka OSP Chorzów, na uwagę zasłużyli również Druhowie z OSP Wola Roźwienicka.

Po sztafecie przyszedł czas na rozegranie właściwych konkurencji tegorocznych zawodów. Druhowie w pierwszej kolejności przystąpili do wykonania sztafety pożarniczej. Sztafeta ta obejmuje siedem odcinków po pięćdziesiąt metrów, z rozstawionymi przeszkodami.  Najszybciej i nie popełniając żadnego błędu sztafetę pokonali Druhowie z OSP Bystrowice, uzyskując czas 61.18s., drugi czas 70.05 s. również bez punktów karnych wykręcili Druhowie z OSP Węgierka. Najlepszy czas z drużyn żeńskich uzyskały Druhny z OSP Wola Węgierska uzyskując czas 77.12s.

Po sztafecie, przyszedł czas na najbardziej emocjonującą konkurencję zawodów- ćwiczenie bojowe. Przed rozpoczęciem konkurencji dowódca wydaje rozkaz drużynie;  „stanowisko wodne przy zbiorniku, rozdzielacz na wysokości dwóch odcinków W-75, linie gaśnicze z dwóch odcinków W-52, rota I obrócenie lub złamanie tarczy, rota II przewrócenie pachołków, na linię startu w tył rozejść się”,
po sygnale startu drużyna stara się bezbłędnie i jak najszybciej wykonać polecenie dowódcy.

I w tej konkurencji pomimo przeciwności losu, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Bystrowic, wykonując „bojówkę” w 42.95 s. (w tym 5 punktów karnych). W tym miejscu należy przypomnieć, że Druhowie z OSP Bystrowice to aktualni rekordziści polski w ćwiczeniu bojowym. W 2015r. podczas XIV Krajowych Zawodach sportowo- pożarniczych wykonali bezbłędnie to ćwiczenie w czasie 30.04s.
Z drugim czasem ćwiczenie bojowe wykonali Druhowie z OSP Roźwienica, uzyskując czas 48.16s.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco
W sekcji żeńskiej, pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Wola Węgierska z łączną punktacją 142.61, dziewczyny z OSP Rudołowice uzyskały 156.93 punkty.
                Wśród drużyn męskich z punktacją 104.13 pierwsze miejsce zajęli Druhowie z OSP Bystrowice, drugie miejsce na podium wywalczyła jednostka z Roźwienicy uzyskując 120.75 punktów. Zgodnie z Regulaminem Zawodów Sportowo- Pożarniczych OSP (OSP-1/2011), te dwie jednostki reprezentować będą naszą gminę na szczeblu powiatowym. Na podium uzyskując 123.60 punktów stanęli również Druhowie z OSP Węgierka.
Pozostałe wyniki wyglądają następująco:

IV – OSP Czudowice

V- OSP Tyniowice

VI –OSP Rudołowice

VII – OSP Wola Węgierska

VIII – OSP Wola Roźwienicka

IX – OSP Cząstkowice

X – OSP Chorzów

XI – OSP Więckowice

W tym miejscu w imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudołowicach pragnę podziękować osobom  i firmom które przyczyniły się do organizacji zawodów sportowo – pożarniczych w Rudołowicach;

To dzięki Państwa zaangażowaniu i bezinteresownej gotowości niesienia pomocy, możliwe stało się zorganizowanie i przeprowadzenie Gminnych Zawodów sportowo – pożarniczych.

W sposób szczególny pomogli nam:

Wójt Gminy Roźwienica Pan Tomasz Kotliński

Firma GREINPLAST oddział  Jarosław ul. 3 Maja

Firma AiK KORDJAK ul. Siemieńskiego 7, Jarosław

Delikatesy Centrum w Roźwienicy

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” Widna Góra

Firma KLIMAT Pan Andrzej Trojanowski

Pan Piotr Perenc

                                                                              dziękujemy

więcej zdjęć - kliknij zdjęcie poniżej 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top