II kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków rudołowickiego cmentarza

Kategoria: wydarzenia lokalne
Administrator

Dzień Wszystkich Świętych za nami a wraz z nim zakończyliśmy naszą małą/wielką zbiórkę....... 

Mimo, że dziwnie brzmi to stwierdzenie to patrząc na to, że zbiórkę prowadziliśmy tylko w obrębie naszego cmentarza to udało się dzięki wsparciu i hojności odwiedzających uzbierać dużą kwotę.

Po komisyjnym podliczeniu zawartości puszek ostateczna

suma to 4.431,64 zł.

 

Dziękujemy

mieszkańcom i osobom przejezdnym za wsparcie naszej misji ratowania zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza w Rudołowicach...

 

  

II Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków rudołowickiego cmentarza

 

W dniu 1 listopada 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic po raz drugi przeprowadzona zostanie kwesta pn. „Ratujmy zabytkowe nagrobki rudołowickiego cmentarza”.

Na XIX-wiecznym cmentarzu zachowało się  jeszcze kilkanaście zabytkowych nagrobków, a ich stan ulega ciągłemu pogorszeniu. Uzyskane podczas kwesty środki zostaną w całości przeznaczone zostaną na renowację starych, zabytkowych nagrobków. Niektóre z nich są w bardzo złym stanie technicznym i tylko natychmiastowa renowacja lub przynajmniej częściowe zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem, pozwoli je ocalić.

 Dzięki zebranym w ubiegłym roku środkom finansowych udało się odnowić nagrobek ks. Stanisława Lechickiego, zamontowano krzyż na rodzinnym grobowcu Górskich oraz wykonano fundament pod nagrobek ks. Aleksandra Zacharskiego. Prace remontowe wykonane zostały przez Firmę „HYDROINSTAL” i Zakład Kamieniarski - Adam Toczek.

 W zbiórce uczestniczyć będą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii 

i Tradycji Rudołowic, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rudołowicach posiadający imienne identyfikatory i odpowiednio oznakowane puszki kwestarskie. Kwesta podobnie jak w roku ubiegłym zostanie przeprowadzona w godzinach 7.00 – 19.00. 

 Liczymy na przychylne ustosunkowanie się do naszej inicjatywy i zwracamy się z prośbą do wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich o wsparcie naszej akcji.

  

Zarząd Stowarzyszenia

Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top