Ratujemy zabytkowe nagrobki

Kategoria: Gniazdo Historii
Administrator

Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy na odrestaurowanie i renowację grobowców znajdujących się na terenie cmentarza parafialnego w Rudołowicach.

forma zbiórki: skarbony stacjonarne umieszczone w sklepach na terenie Parafii Rudołowice 

(od 1 do 30 listopada)

DRZWI OTWARTE Rudołowickiej Izby Pamięci

Kategoria: Gniazdo Historii
Administrator

     W dniu 14 lipca 2013 roku Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic oraz Szkoła Podstawowa w Rudołowicach zorganizowały Dzień Otwarty Rudołowickiej Izby Pamięci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach dotacji z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt „Rudołowickie Gniazdo Historii”, polega na opracowaniu innowacyjnych narzędzi edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o lokalną historię, podania i legendy.

        W programie Dnia Otwartego zwiedzający mogli obejrzeć wystawy: „Album Rodzinny” Macieja Wodiczko, „Rudołowice z lotu ptaka” autorstwa Wacława Cwynara, pokonkursową wystawę fotografii „Ach, cóż to był za ślub…”, jak również mogli zwiedzić i obejrzeć pamiątki i eksponaty zgromadzone w Izbie Pamięci. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla starszych i najmłodszych, którzy mogli aktywnie spędzić niedzielne popołudnie korzystając z wielkoformatowych gier planszowych, użyczonych przez Stowarzyszenie Młodych Fotografów.

        Odbyło się również spotkanie czytelnicze podczas którego przedstawione zostały legendy związane z Rudołowicami. Dzieci słuchając, malowały jak wyobrażają sobie dany fragment czytanego scenariusza. Na podstawie ich prac oraz spostrzeżeń zostaną opracowane ilustracje wydane następnie w formie kolorowanki z motywami edukacyjnymi. Na zakończenie projektu zostanie wydana ilustrowana książeczka do czytania na podstawie scenariuszy wykorzystywanych podczas tworzenia kolorowanek.

       Organizatorzy przygotowali również kawiarenkę tarasową w której można było degustować wspaniałe ciasta domowej roboty, wypić dobrą kawę czy herbatę oraz zjeść pyszne lody.

       Duże zainteresowanie zwiedzających oraz pozytywne opinie są dowodem i potwierdzeniem , że inicjatywa otwartego Dnia Izby pamięci była trafionym pomysłem i ciekawą alternatywą spędzenia wakacyjnego niedzielnego popołudnia

galeria zdjęć z wydarzenia

DRZWI OTWARTE Rudołowickiej Izby Pamięci

/kliknij/

 

14 SPOTKANIE SMHiT RUDOŁOWIC

Kategoria: Gniazdo Historii
Administrator

  

do pobrania KARTA UCZESTNICTWA (kliknij)

  

Rudołowickie Gniazdo Historii

- wypracowanie nowych narzędzi edukacji wczesnoszkolnej wspomagających budowę więzi międzypokoleniowych

 

         Projekt realizowany będzie na terenie Gminy Roźwienica, polegał on będzie na opracowaniu innowacyjnych narzędzi edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o lokalną historię, podania i legendy. W projekcie przewiduje się ścisłą współpracę 3 grup społecznych: osób starszych, młodzieży i dzieci. Młodzież na podstawie współpracy z osobami starszymi zbiera i opracowuje informacje na temat lokalnej historii i legend, które następnie zostają umieszczane w wirtualnej Bazie Historii. W ramach grupy tematycznej spotykają się eksperci mający na celu wybrać z Bazy historie na podstawie, których zostaną opracowane scenariusze. Opracowania te zostaną wykorzystane podczas spotkań czytelniczych, gdzie osoby starsze bądź opiekunowie będą przedstawiać wcześniej opracowane scenariusze. Dzieci słuchając, malują lub opowiadają jak wyobrażają sobie dany fragment czytanego scenariusza. Na podstawie ich spostrzeżeń zostają opracowane ilustracje wydane następnie w formie kolorowanki z motywami edukacyjnymi. W ramach projektu planuje przeprowadzić się 2 spotkania czytelnicze i wydać 2 serie kolorowanek każda na podstawie innego scenariusza. Na zakończenie projektu zostanie wydana pełno ilustrowana książeczka do czytania na podstawie scenariuszy wykorzystywanych podczas tworzenia kolorowanek.

 

 

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA STRONY STOWARZYSZENIA. JUŻ NIEDŁUGO INFORMACJE NA TEMAT PIERWSZYCH SPOTKAŃ, REKRUTACJI UCZESTNIKÓW
I POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH
W RAMACH PRJEKTU.

 

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków

Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

 

 

 

 

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top